Proč rodinný dům z betonu

Trendem posledních let je návrat člověka k přírodě, a to se odráží i v našem přístupu ke stavění. Používáme proto nadčasový systém monolitických staveb, u něhož se stěny a stropy betonují do předem připraveného bednění ze štěpkocementových desek. Po vytvrdnutí betonu se stávají trvalou součástí svislých i vodorovných konstrukcí, čímž dodávají domu kladné funkční benefity.

 • TEPELNÉ ČERPADLO SOUČÁSTÍ KAŽDÉHO DOMU
  Více
 • Štěpkocementová deska
  Více
 • Prvotřídní bezpečnost a statika
  Více
 • Rychlost výstavby
  Více
 • Šetrné řešení k životnímu prostředí
  Více
 • Nízkoenergetický provoz
  Více
 • Akustická izolace
  Více
 • Financování
  Více

TEPELNÉ ČERPADLO SOUČÁSTÍ KAŽDÉHO DOMU

šetří, topí, chladí

Jedná se o bezobslužný zdroj tepla a používá se i k ohřevu TUV, případně bazénové vody. Neprodukuje lokálně žádné emise, je bezpečné (nemůže vybuchnout, otrávit obyvatele domu a nehoří) a nenáročné na prostor. Výrazně snižuje náklady na provoz domu už jenom tím, že není třeba zřizovat plynovou přípojku, platit měsíční paušál a provádět pravidelnou revizi plynových spotřebičů. Další ekonomický benefit je nízký tarif na elektrickou energii pro celou domácnost, což s sebou nese další nemalé úspory. Oproti elektrokotli jsou provozní náklady nižší až o 70%, oproti plynovému kotli až o 50%. Tepelné čerpadlo lze začlenit do „chytré domácnosti“, kde můžete vše ovládat z mobilu, stejně jako zabezpečení, kamerový systém, venkovní žaluzie a další. Samozřejmostí je možnost vzdálené správy, nízká hlučnost a záruka 5 let.

TEPELNÉ ČERPADLO SOUČÁSTÍ KAŽDÉHO DOMU

Štěpkocementová deska

Základní stavební prvek systému

Už při její výrobě se myslí na zásady ekologie. Desky se zhotovují za použití přírodních materiálů (dřeva a cementu) a zbytky přímo ze stavby se vrací zpět do výrobního závodu k opětovnému zpracování. Dřevěná štěpka je navíc ošetřena proti vlhkosti, plísním a hlodavcům roztokem vodního skla. To vše bez vzniku exhalací nebo nebezpečných odpadů, které by zatěžovaly životní prostředí.

Štěpkocementová deska

Prvotřídní bezpečnost a statika

Prakticky neomezená životnost

Již Římané použili beton při stavbě aquaduktů, silnic a dodnes stojící významné památky Pantheonu, resp. jeho kopule. Jeho vlastnosti jako trvanlivost, pevnost a dlouhověkost výrazně předčí ostatní stavební materiály. Betonové domy disponují vynikající statikou a vysokou protipožární ochranou. Jejich zdi jsou neprůstřelné. Díky všem těmto benefitům se mohou komfortnímu a pohodovému bydlení těšit i příští generace.

Prvotřídní bezpečnost a statika

Rychlost výstavby

Nový domov za pár týdnů

Pro výstavbu tímto systémem není třeba početný tým lidí. I ve dvou lze poměrně rychle připravit bednění pro beton, v závislosti na velikosti a složitosti domu. Na hotové základové desce mohou zdi vyrůst za 4-6 týdnů, kdy po betonáži zdí lze zakrátko pokračovat s dalším podlažím, nebo střechou. Rozvod sítí po domě, jako elektrika, voda, odpady atd., probíhá velmi snadno – stačí vyfrézovat kanál k uložení dané sítě do štěpkocementové desky.

Rychlost výstavby

Šetrné řešení k životnímu prostředí

Od výroby až po realizaci

Ekologicky vyrobené, štěpkocementové desky, nejsou tak objemné a na staveniště se dopraví zhruba za 1/3 nákladů, oproti tunám cihel, ytongu apod. Transfer materiálu tedy nezatěžuje okolí a přírodu další nákladní dopravou. Po složení zdí a případně stropů přijede už jen mix s pumpou a celá konstrukce se prolije betonem, přírodní hmotou složenou z pojiva (cement), plniva (kamenivo) a vody.

Šetrné řešení k životnímu prostředí

Nízkoenergetický provoz

Tepelná pohoda po celý rok

Vysoký tepelný odpor vnější části stěny a významná akumulace betonového jádra, udržují v místnostech v létě příjemný chládek a v zimě naopak potřebné teplo, bez působení tepelných mostů. Šetří se tak spotřeba energií a kromě životního prostředí i peněženka majitele domu. Zajímavým doplňkem může být rekuperace, která tento princip ještě posílí.

Nízkoenergetický provoz

Akustická izolace

Komfortní bydlení

Štěpkocementové desky, které jsou součástí budovy, se vyznačují svým porézním povrchem. Ten zajistí nejen perfektní spojení s omítkou i betonem, ale zároveň dodá materiálu dokonalé tlumící vlastnosti a schopnost pohlcovat hluk.

Akustická izolace

Financování

Hodnota betonového domu neklesá

Pro získání hypotečního úvěru je potřeba doložit znalecký posudek, jinak známý jako odhad. Tím se určuje hodnota nemovitosti a znalci zkoumají všechny možné aspekty. U betonových domů je jejich životnost a neklesající hodnota v rámci let velmi kladně hodnocená a přispívá ke snazšímu získání úvěru.

Financování

POROVNALI JSME ZA VÁS BETON, CIHLU A DŘEVO

PROČ TAK MILUJEME BETON?

Cihla

Tradiční, neefektivní

Cihla

Zavedený stavební materiál, jehož výroba probíhá pálením a tím se chrlí do ovzduší tuny smrtících plynů a popílku. Výstavba cihlou probíhá velmi zdlouhavě a další prodlevy mohou nastat díky pozdním dodávkám materiálu. Výpadky může způsobit stavební boom, na který výrobci nestíhají reagovat. Hotovou stavbu je nutno zateplit a nově chystané normy toto zkomplikují a prodraží.

Rychlost
Statika
Nízkoe. provoz
Financování
SYSTÉM LITÉHO BETONU

Ekologie, rychlost, životnost

SYSTÉM LITÉHO BETONU

Tři přírodní materiály - dřevo, cement, beton. Smrková štěpka ošetřená vodním sklem se ve spojení s cementem stává deskou - základním prvkem systému. Tato výroba probíhá bez vzniku exhalací a jiných nebezpečných plynů. Z desek se postaví bednění ve tvaru zdí, proloží se ocelovými výztužemi a celé se to zalije betonem. Následně stačí jen omítka a fasáda, protože zateplení je již součástí použitých desek.

Rychlost
Statika
Nízkoe. provoz
Financování
Dřevo

Hlučnost, nestabilita

Dřevo

Výroba stavebnice pro konkrétní projekt nezatěžuje životní prostředí a je poměrně rychlá. Dřevo však neustále pracuje a v mnohých případech se objevují praskliny ve zdech, resp. spojích velmi brzy. Uvnitř domů často dochází ke zhoršenému komfortu bydlení, a to díky velmi mizivé akustické izolaci. Životnost domů nedosahuje takových hodnot, jako zděné či betonové domy. Velký počet odhadců finančních institucí řeší odhady s rezervou a může to vést ke komplikacím při žádosti o financování takového domu.

Rychlost
Statika
Nízkoe. provoz
Financování